Brazilië weigert Nederlandse baggeraar te betalen
Van Oord zou aanvankelijk zeventig miljoen euro voor de klus ontvangen, maar tot dusver werd slechts dertig miljoen betaald. Als de Brazilianen blijven weigeren het geld over te maken, wordt de schuld betaald uit de Nederlandse schatkist. Den Haag probeert Brazilië nu alsnog tot betaling aan te zetten, maar vooralsnog zonder resultaat.
De federale regering van Brazilië weigert het resterende deel van de rekening te betalen, omdat zij vindt dat de haven fouten heeft gemaakt bij de aanbesteding. Ook is Suave schuldig aan financieel wanbeleid, aldus de Brazilianen. De regering zou zelfs overwegen om ook de eerder betaalde dertig miljoen euro terug te vorderen.
De ontwikkeling van de haven gaat gepaard met mensenrechtenschendingen en maakt lokale vissers werkloos, zo stellen organisaties zoals Both Ends en SOMO in de Volkskrant. Zij vinden het daarom onacceptabel dat de Nederlandse belastingbetaler zou opdraaien voor de schuld.